App Store Optimization (ASO) – просування мобільних додатків, одна з найновіших професій в ІТ. Ринок мобайлу постійно відчуває нестачу фахових ASO-шників. Тож не дивно, що в ASO прагнуть розібратися і розробники мобільних додатків, і власники застосунків, продакт-менеджери, а ще у цю сферу часто приходять SEO-фахівці. Тут завжди відчуваєш себе першовідкривачем, який мандрує від одного оновлення сторів (магазинів додатків) до іншого. Наприклад, зробили реліз додатку, а його немає у видачі по жодному з ключів. Завантажуєш скріншоти, а відправити застосунок на рев’ю не виходить і нічого не спрацьовує – страшний сон. А скільки питань у локалізаціях, з якими не працював раніше.
Подібні проблеми безпосередньо впливають на просування твого додатку (і на те, скільки грошей він принесе).
Якщо ти розумієш, як локалізовувати додаток на різні мови/країни, як робити візуальну оптимізацію та вирішувати труднощі під час релізу – точно не прогориш. Крім цього, такі специфічні знання ASO значно підвищать твою цінність на ринку праці та відкриють нові кар’єрні можливості.
Яких результатів можна отримати завдяки правильному ASO?
У першому кейсі підготували набори метаданих, присвячені кільком українським новинам, щоб отримати трафік.
Кількість встановлень зросла на 905%.
А тут до запуску створили набори текстових метаданих для 39 локалізацій.
Після першого релізу досягли 5 000 органічних встановлень щомісяця.
ASO до та після релізів додатків: що робити
ASO необхідне не лише для релізу нових додатків, але і для підтримки існуючих. Наприклад, більше гіперказуальних ігор мають властивість вигорати вже за півроку. Якщо ти прагнеш отримати максимальний результат від просування гри на піку її популярності, у тебе є приблизно місяць для того, щоб протестувати як текстову мету, так і графічну. Крім цього, потребується мінімум тиждень для аналізу поведінки користувачів залежно від днів тижня. Проте цикл ASO-оптимізації додатку триває довше, ніж один місяць. Наприклад, для окремих «гарячих» тайтлів (заголовків) робочий процес планується на 2-3 місяці з щотижневими тестами й аналізом результатів. Ефективність таких тайтлів визначається рівнем органічних завантажень та бюджетом, витраченим на маркетинг.
Локалізації у сторах постійно змінюються. Наприклад, рік тому у США додалося кілька мов одночасно. Це доказ того, що ASO має бути постійною активністю навіть після релізу.
Важлива задача в ASO після релізу додатку – скласти план тестів таким чином, щоб можна було спробувати максимальну кількість ідей якомога швидше. Адже алгоритми сторів краще просувають нові додатки. Тестування ускладнюється, якщо обсяг трафіку є недостатнім, тоді необхідно збільшувати кількість днів, запланованих на нього. Крім циклу роботи над новими додатками, важливо не забувати про ASO-підтримку вже наявних застосунків. Стори постійно вводять оновлення, компанії – випускають наступні додатки, тож без постійного ASO додатки з високим рівнем органіки колись зазнають неминучого занепаду. ASO для додатків повинне продовжуватися до того моменту, допоки вони є у сторах.
Що враховувати, щоб ASO спрацювало?
Один із найважливіших кроків в ASO перед релізом – дослідження ринку. Воно допомагає зрозуміти, на які локалі необхідно орієнтуватися, як конкуренти реалізують ASO своїх додатків. Без цього кроку будь-яка ASO-оптимізація буде відбуватися буквально «навпомацки» і не принесе бажаних результатів. Другий крок – це перехід безпосередньо до оптимізації. Кожен, хто бодай раз заходив у Google Play або App Store, знайомий з елементами, які виділяють додаток з-поміж інших. Саме вони є видимою частиною ASO: - Назва додатку - Підзаголовок / короткий опис - Довгий опис - Ключові слова - Скріншоти та іконка - Категорія - Відгуки Потрібно враховувати, що більшість із цих елементів необхідно локалізовувати під інші країни. Неправильна локалізація – одна із найпоширеніших помилок під час релізу, особливо, якщо покладаєш значні сподівання на органічний трафік. Крім цього, зібрані метадані не завжди спрацьовують і потрібно мати запасний план.
Ти можеш за один тиждень навчитися правильній підготовці додатку до релізу з точки зору ASO.
Для цього тобі потрібне середовище з високою експертизою в ASO. Choice31 – онлайн-університет для світчерів разом з практиками з агенції RadASO першими в Україні розробили навчальну програму для ASO-шників і за рік випустили кілька потоків таких фахівців. Спеціально для тих, хто прагне навчитися робити ASO-оптимізацію додатків для релізу, ми розробили тижневий «UpGrade з ASO». Для кого підходить навчання: Розробникам мобільних додатків, підприємцям, продакт-менеджерам, ASO-фахівцям, SEO-фахівцям. Про що ти дізнаєшся: - Як зробити Market research (дослідження ринку) для вибору локалей, які потрібно брати першочергово. - Які кроки потрібно зробити для збору семантичного ядра та метаданих на обраних локалях та що таке буст в App Store. - Як підготувати скріншоти та іконку, та чи потрібно їх локалізовувати під всі країни. Дослідження ринку для візуальної оптимізації. - Як працювати в консолі AppStore та GooglePlay. - Як працювати з відгуками, особливо якщо це перший реліз. - Що робити, коли метадані не спрацювали чи що обов`язково треба зробити після релізу, щоб отримати результат. Чому навчишся: - Заповнювати метадані в консолях AppStore та GooglePlay. - Робити Market research. - Покроковій схемі підготовки додатку до релізу та першим крокам після нього. Хто викладає?
Максим Мельник RadASO, ASO Team Lead Досвід у сфері ASO з 2019 р. Сертифікований спеціаліст Apple Search Ads i Google Play Console. Покращував ASO для таких клієнтів, як: Reface, ABBYY, OLX, VOCHI, ALLO та багатьох інших. Власник seoukraine.com.ua. Запускав з командою до першого релізу близько 50 проєктів.
Обирай для себе найкорисніший формат
Реліз з лектором (1 тиждень, $200) - Лайв-сесія з лектором (29 жовтня). - Документ з покроковою інструкцією підготовки до релізу. - Чат-нетворкінг з лектором. - Q&A сесія та розбір додатків (5 листопада). - Запис лайв-зустрічей. - Додаткові матеріали від лектора. - Тиждень безкоштовного доступу до AppFollow Pro. Підготовка до релізу (1 день, $100) - Участь у лайв-зустрічі з лектором як слухач (29 жовтня). - Документ з покроковою інструкцією підготовки до релізу. - Інформаційний чат з додатковими матеріалами. - Запис лайв-зустрічі.
То як, прокачаєш свої знання в ASO-оптимізації?