Обирати онлайн-навчання деколи ризикованіше, ніж вкладатись в крипту. З одного боку інтернет – це простір можливостей. З іншого – суміш з диванних експертів, продавців-шахраїв та псевдогуру, які обіцяють навчити тебе будь-чого за один день. Ми, в Choice31, зібрали поради, які допоможуть вибрати навчання, щоб отримати результат, а не просто викинути гроші на вітер.
Вікторія Федосєєва, кар’єрна консультантка у Choice31, радить впевнитись чи підходить тобі майбутня професія перед тим, як розпочати пошуки курсів. У цьому допоможуть наступні запитання: – Уяви у деталях свій ідеальний робочий день (коли, як, де і з ким ти працюєш, що робиш). Чи відповідає це щоденній діяльності у твоїй обраній професії? – Спостерігай за собою та аналізуй, яка діяльність тебе заряджає, а яка навпаки – забирає дуже багато сил. Чи буде щось, що тебе заряджає (наприклад, комунікація з людьми) частиною твоєї роботи? Якщо подобається спілкуватися та взаємодіяти з людьми, тобі може підходити професія менеджера: з продажів, з персоналу або ж з управління проєктами. А якщо відчуваєш, що тобі подобається і креативити, і аналізувати, варто звернути увагу на професію фахівця з реклами в інтернеті.
Ірина Кочерко – Head of Education у Choice31, радить починати з питань: – Чи готовий(-а) я справді приділяти навчанню 3-8 годин на тиждень? – Чи дають на курсі можливість отримати практичні навички? – Чи є на курсі підтримка у вигляді кураторів або менторів, які можуть дати якісний фідбек? Обирай запитання, які розкриють цінність навчання саме для тебе. Наприклад, наявність домашніх завдань дасть тобі можливість закріпити знання та визначити прогалини, де виникають запитання. Перевірка та фідбек – можливість відповісти собі на запитання “чи правильно я зрозумів теорію” і не сумніватись у цьому, коли виконуватимеш подібні задачі на новій роботі. До речі, а що для тебе важливо в онлайн-навчанні? Давай розглянемо критерії, які можуть впливати на вибір.
Проаналізуй порядок в якому ти отримуватимеш знання – чи виглядає логічною програма (від основ до опанування інструментів), чи враховано там закріплення знань на практиці? Поцікався, хто створює програму? Це мають робити професійні методологи, а не лише лектори.
Діджитал – це сфера, у якій зміни відбуваються щодня (якщо не щогодини). Більшість знань за декілька років можуть стати неактуальними. Відповідно – якщо курс записаний давно, то у твоєму резюме будуть вказані інструменти, якими вже ніхто не користується.
З кожним оновленням правил для додатків в AppStore чи для реклами у Meta – ці зміни мають з’являтись і у програмах відповідних курсів. Якщо лекції у записі – уточни, як давно були записані та чи оновлюються вони. Live-формат лекцій – це не лише про актуальність інформації, а і про адаптивність. Різні групи студентів мають різні потреби. Будемо пояснювати на прикладі нашого досвіду. Залежно від запитів ми, в Choice31, часом змінюємо або робимо додаткові лекції, щоб якісно донести матеріал. Також ми адаптували навчання під блекаути та інші потреби студентів.
Тебе злякає, якщо твій лікар навчався в онлайні? На жаль, онлайн-навчання тепер асоціюється із відсутністю практики. Проте в одному з університетів Англії під час пандемії запустили онлайн-курси для медсестер. Їм успішно вдалося запровадити практику у дистанційне навчання – після проходження лекцій проводились заняття з викладачем, де розбирали практичні кейси. Це дозволило закріпити отриману інформацію. То чому ж теорія неможлива без практики? “Щоб навчитися ходити чи їздити на велосипеді, потрібно про це не лише почути, а й спробувати. З будь-якою іншою навичкою – так само” – каже Ірина Кочерко, Head of PMO в онлайн-університеті Choice31. Важливо розуміти, як застосовувати отримані знання. Тож, після перегляду відео тобі мають запропонувати пройти тест, спробувати різні вправи або виконати домашнє завдання для закріплення теорії.
Будь-яка теорія і практичні завдання краще засвоюються, якщо процес навчання інтерактивний. 58% людей використовують відео для опанування нових навичок. Проте досить сумно, коли курс складається лише з відео. Онлайн-навчання – це не лише про доступ до інформації. Воно має включати взаємодію між лектором, куратором та студентами, а також – безпосередньо між тими, хто навчається. Зворотний зв'язок, коментарі по домашніх завданнях, підтримка та нетворкінг – базові складові якісного курсу. Так він стає не лише інструментом навчання, а й середовищем для комунікації та особистого розвитку. “Я навчаюсь на PPC-фахівця на онлайн-курсі. Відео – це чудово, але лише після сесії з лектором все стало по-справжньому зрозуміло. Лектор дає коментарі по домашках, відповідає на запитання (а вони гарантовано будуть) і пояснює, де я нафакапила” – розповідає Ельвіра, студентка Choice31. Інтерактивність в навчанні впливає на формування навичок, відчуття цінності та навіть на емоційний стан студента. Чому інтерактивність – складова мотивації? Американський соціолог Дж. Гоманс стверджував, що поведінка людини зумовлена такими принципами: – чим частіше вчинок винагороджується – тим частіше він повторюється; – якщо у минулому у певній ситуації мала місце винагорода, люди прагнуть знову створити таку ситуацію. Тому під час онлайн-навчання людина має отримувати якусь винагороду – зворотний зв'язок, похвалу від куратора, позитивні коментарі щодо виконаного завдання. Якою б сильною не була б самомотивація – її недостатньо. Людині потрібна людина чи іншими словами – соціальна взаємодія. “Для мене важливо, що я відчуваю зв'язок із командою. Усі дружньо налаштовані. Куратори та лектори підштовхують нас до власних висновків та мотивують придумувати ідеї. Мені цікаво спостерігати за перебігом думок інших студентів, брати щось корисне для себе.” – ділиться Тетяна, яка проходить онлайн-навчання з PPC. Взаємодія – одна зі складових, які допоможуть тобі не лише розпочати опанування нової професії, а і дійти до фінішу.
Якщо тобі важливий зворотний зв’язок (а він ще нікому не нашкодив), дізнайся чи пропонують на курсах куратора або ментора. Саме ця людина стане твоїм путівником по навчальних матеріалах та “швидкою допомогою” у випадку, коли хочеться все кинути. Онлайн-ментор однієї з міжнародних бізнес-шкіл розповідає, що саме наявність менторства вплинула на успішність навчання їх студентів. 97% з них проходять онлайн-курси до кінця. Зовсім інша ситуація з безкоштовними курсами, де немає ментора чи куратора – їх завершують лише 15% студентів.
Ми вже писали, що ринок діджитал змінюється з такою швидкістю, що деякі вміння і знання вже за декілька років стають неактуальними. А знаєш, яке вміння завжди актуально? Працевлаштовуватись. Так, можна (і треба) прокачувати “м’яз” створення класних резюме, написання мотиваційних та проходження співбесід. Важливо, коли ця окрема навичка та її опанування є складовою програми.
Ми в онлайн-університеті не гарантуємо працевлаштування. Натомість – Recruitment Lead в Choice31 навчає студентів, як правильно презентувати себе на ринку праці. Пошук роботи, створення резюме, співбесіда – на всіх етапах ми поруч. І це не про попередньо записані відео, де розказують про універсальний підхід до успішної співбесіди чи резюме. Це про фахівця, який дає тобі зворотний зв’язок щодо підготовки до працевлаштування, персональний підхід і практичні поради залежно від вакансії та твого попереднього досвіду. Репетиція працевлаштування – подати резюме, написати супровідне, пройти тестову співбесіду і на кожному етапі отримати фідбек від рекрутера Choice31 і знати, що можна покращити під час справжнього пошуку роботи.
Дізнайся чи дають в компанії під час навчання доступ до професійних інструментів. Наприклад, студентам курсу ASO ми надаємо безкоштовний доступ до AppFollow – сервісу для моніторингу додатків та ASO-оптимізації. Практика використання реальних інструментів точно не буде зайвою в резюме і в майбутній роботі. І наостанок. Не забувай про сарафанне радіо та відгуки – це також чудовий спосіб отримати перевірену інформацію про курси.
– Перед початком навчання – проведи самоаналіз (якщо простіше – зрозуміти чого хочеш) та познайомся ближче з обраною професією, щоб впевнитись чи вона тобі підходить. – Діджитал змінюється швидко, тому краще обирати курси, які регулярно оновлюють свої програми чи мають live-формат лекцій. – Порівняй програму курсу зі вміннями та інструментами, які вказані у вакансіях на відповідну позицію – так ти зможеш визначити наскільки практичні та актуальні знання будеш отримувати під час навчання. – Підвищуй ефективність навчання, обираючи курси, де є інтерактиви та зворотній зв’язок від ментора. – Звертай увагу на практичний досвід лектора. – Працевлаштування – це навичка, яку ти також можеш опанувати під час |
І знаєш, що точно відрізняє крипту від онлайн-навчання? Біткоїн падає в ціні, а твої інвестиції в себе – ні. Щоб ці вкладення точно не були даремними – достатньо лише обрати професію, яка підходить саме тобі. Приходь на кар’єрну консультацію.
Безкоштовно | Індивідуальне спілкування | Впевнений вибір професії |
Наш експерт допоможе визначити, у якій діджитал-професії твої якості та навички реалізуються краще за все. Під час онлайн-зустрічі кар’єрний консультант допоможе виявити та проаналізувати твої сильні та слабкі сторони. І що потрібно буде «прокачати» для опанування нової професії.